W dniu 25.08.2018r. odbyła się II edycja rajdu rowerowego pn. „Źródła, cieki i doliny Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (PKWŁ)” zorganizowana wspólnie ze Strefą Rowerową Brzeziny.
Rajd rozpoczął się nietypowo - w Skoszewach Starych w miejscu, w którym zakończyła się I edycja. Ponownie przewodnikiem rajdu był Hieronim Andrzejewski - Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Mimo, że pogoda tego dnia nie rozpieszczała, na miejscu zbiórki stawiła się kilkunastoosobowa grupa rowerzystów, którym deszcz nie straszny. Na trasie rajdu zobaczyliśmy źródła rzek Młynówki i Bzury (tak, tej Bzury). Odwiedziliśmy również uroczyska leśne Dobieszków i Łagiewniki. Jednakże przede wszystkim, dzięki przewodnikowi, zaobserwować mogliśmy unikatowe obiekty fauny i flory PKWŁ, na które z pewnością jako laicy nie zwrócilibyśmy uwagi podczas zwykłej przejażdżki rowerowej.
Finał miał miejsce w nowej siedzibie PKWŁ na ul. Wycieczkowej 86 w Łodzi, gdzie przy tradycyjnym ognisku uczestnicy podsuszyli ubrania, a przede wszystkim wymieniali wrażenia z trasy. Ponownie okazało się, że w miejscach, które jakby się wydawało znamy doskonale, przejeżdżamy obok nich wielokrotnie, znaleźć można nieodkryte przyrodnicze „perełki”. 

Zdjęcia: Paulina Pietrzak, Andy Szelman, Wiktor B.