13 października 2018r., przy błękitnym niebie i słońcu niemal majowym, odbył się Rajd Pieczonego Ziemniaka – tym razem pod „auspicjami krajobrazowymi”. Trasa wiodła ze Skierniewic leśnymi duktami do cmentarza w Wólce Łasieckiej. Tam odbyła się prelekcja w wykonaniu pracownika Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na temat krajobrazów spotkanych po drodze: m. in. krajobrazu lasu mazowieckiego, przekształconego krajobrazu autostrady i jej otoczenia, „krajobrazu po bitwie” Puszczy Bolimowskiej noszącej wciąż widoczne ślady walk Wielkiej Wojny, w tym liczne cmentarze. Z Wólki Łasieckiej uczestnicy udali się do Bolimowa, stamtąd – po krótkim postoju – do Mauzoleum w Joachimowaie-Mogiłach, i dalej przez Puszczę, Bartniki, Budy,  jeziorko przy „Prochowym Młynku” do Sosenki, gdzie czekało ognisko z ziemniakami i kiełbaski do upieczenia.

Rajd zorganizował Oddział Terenowy Bo0limowskiego Parku Krajobrazowego we współpracy z Oddziałem „Szaniec” PTTK. Uczestniczyło 67 osób, w tym bardzo dużo dzieci.

Serdecznie dziękujemy Policji za asystę i umożliwienie bezpiecznego przejazdu przez Skierniewice, Bolimów  i „trudne„  skrzyżowania na trasie.

Oprac. S.P.