18 lipca 2019 r. w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich odbyła się pierwsza z sześciu zaplanowanych wycieczka w ramach 7 edycji projektu edukacyjnego „Kolorowej Lokomotywy”, której organizatorem jest Łódzki Dom Kultury.

W zorganizowanej grze terenowej  „Skarb Lasu Łagiewnickiego” oraz warsztatach zorganizowanych przez Łódzki Dom Kultury wzięły udział dzieci w wieku szkolnym z Miejskiego Domu Kultury w Kutnie.

Wpierw dzieci wzięły udział w zajęciach terenowych w Lesie Łagiewnickim - poznawały podstawowe gatunki drzew oraz zwierząt żyjących w lesie. Natomiast podczas gry uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy z mapą, rowiązywania krzyżówek, rebusów i zagadek. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie oraz zaangażowanie, nie brakowało dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Na zakończenie na każdego uczestnika czekał mały upominek. Po zakończeniu gry terenowej zorganizowane były warsztaty malowania, fotografii czy tworzenia lasu w słoiku. Czekamy na kolejny przyjazd Kolorowej Lokomotywy do Lasu Łagiewnickiego!