Studenci gospodarki przestrzennej UŁ ponownie na Wzniesieniach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W ubiegłym miesiącu, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich studenci kierunku gospodarka przestrzenna Uniwersytetu Łódzkiego prowadzili badania terenowe w miejscowościach Kalonka, Kopanka i Wódka. Była to kontynuacja badań z roku poprzedniego prowadzonych na terenie gminy Nowosolna.

Badania z wykorzystaniem odbiorników GPS i aplikacji powiązanej z bazą danych o numerach ewidencyjnych działek, prowadzone były w 9 grupach. Badania polegały na oznaczenia sposobu zagospodarowania działek, ich uzbrojenia w media czy sposobu ich grodzenia. Tak zebrane wyniki badań posłużyły w przygotowaniu analizy przestrzennej dla tego fragmentu gminy.

W dniu 9 maja 2019r. w siedzibie OT PKWŁ odbyły się zajęcia podsumowujące badania terenowe połączone z analizą wyników skorelowaną z Planem Ochrony PKWŁ i MPZP. Dla studentów przygotowane zostały mapy z analizą oraz zdjęcia terenu z ortofotomap z 1996 roku i 2015 roku, gdzie odnaleźć mogli swój fragment przestrzeni, którego dotyczyły badania. Było to pierwsze ich zetknięcie się z badaniami terenowymi i ich analiza, oczywiście nie ostatnie. Pracownicy OT PKWŁ przygotowali także zajęcia terenowe pokazujące problematykę zagospodarowania przestrzeni wokół Lasu Łagiewnickiego.

Zajęcia odbyły się w ramach współpracy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.