Edukacyjny piknik rodzinny dla dzieci z chorobami narządów ruchu

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 26 maja 2019 r. przy siedzibie ZPKWŁ OT PKWŁ odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Fundację Dzieciom „Idziemy razem” przy współpracy ze Strażą Miejską w Łodzi oraz Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Wyjątkowa data – Dzień Matki – oraz piękna pogoda sprawiły, że na piknik przybywały całe rodziny.

Pod opieką Fundacji znajdują się dzieci i młodzież z chorobami narządów ruchu, stąd też wszystkie aktywności zostały dla nich specjalnie dostosowane i przygotowane. Impreza rozpoczęła się spacerem, podczas którego zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mogli poznać walory Lasu Łagiewnickiego i tajniki przyrody. Następnie najmłodsi piknikowicze mieli okazję spróbować swoich sił w pracach plastycznych. W efekcie powstawały kolorowe sówki, bociany czy inne ptaki. Po zakończeniu prac plastycznych na uczestników czekała gra terenowa, podczas której trzeba było wykazać się nie tylko znajomością przyrody, ale także sprytem i umiejętnością pracy w zespole. Wszystkie biorące udział w grze drużyny spisały się doskonale, dlatego każdy zasłużył na „ptasi” dyplom i nagrody.

Po tym męczących zmaganiach na wszystkich czekały pyszne kiełbaski z grilla, napoje i słodycze, nie brakowało uśmiechów i kolejnych planów na przyszłość.

Dziękujemy za możliwość współpracy z Fundacją i za kolejną akcję edukacyjną ze Strażą Miejską w Łodzi.

Tekst: A. Zaborowska

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button