Ruszyły "Wakacje w mieście"!

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Od 25 czerwca we współpracy ze Strażą Miejską w Łodzi ruszyliśmy z akcją Wakacje w Mieście, dzięki czemu dzieci z łódzkich szkół spędzające wakacje w domach mogą bawiąc się odkrywać tajemnice przyrody.

Organizowane zajęcia odbywają się w siedzibie Sekcji Konnej Straży Miejskiej w Łodzi i Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przy ul. Wycieczkowej 86 w Lesie Łagiewnickim. Największy las w Europie położony w granicach administracyjnych miasta – Las Łagiewnicki, jest całorocznie wykorzystywany rekreacyjnie, dzięki szlakom pieszym, konnym i rowerowym przebiegającym przez jego obszar. Znajduje się w nim również rezerwat przyrody, na części którego należy poruszać się tylko wyznaczonymi ścieżkami. To świetny przykład zagospodarowania przyrody, która ma służyć ludziom, a jednocześnie jej ochronie.

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach przyrodniczych prowadzonych w ramach akcji Wakacje w Mieście spacerując po lesie wraz z przewodnikami poznają miejsca życia zwierząt leśnych, nasłuchują śpiewu ptaków (ucząc się je rozpoznawać), odgadują jakie gatunki drzew tworzą las i uczą się pozytywnych postaw wobec przyrody lasu i jego mieszkańców.

Tekst: S. Piskorski

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button