Wakacje na łące w PKWŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 12 lipca 2019 roku rozpoczęliśmy akcję "Wakacje na łące w PKWŁ" - cykl 4 warsztatów z wykorzystaniem siatek entomologicznych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Podczas warsztatów dzieci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z życia owadów, kóre możemy spotkać na łące, a także o przedstawicielach innych zwierząt - pajęczakach czy choćby mięczakach. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy podzieleni w pary ruszyli z siatkami entomologicznymi i pojemniczkami z lupkami ułatwiającymi obserwację do akcji. Łapanie motyli okazało się wcale nie takie proste, jak z początku mogło się o wydawać, złapanie ważki graniczyło z cudem, wdzięcznie za to prezentowały się biedroki, koniki polne i przestawiciele szarańczaków. Zajęcia podzielone były na 2 części - w pierwszej dzieci łapały owady na łące na Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie, w drugiej zaś wybraliśmy się na wzgórze Janów. Już po tych zajęciach widać było, że niektórzy "złapali niezłego bakcyla", zatem trzymamy kciuki za piekne obserwacje przyrodnicze i obcowanie z naturą. Do zobaczenia na następnych warsztatach - tym razem na łąkach w dolinie Bzury.

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button