Zapraszamy do akcji sprzątania świata

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Już od 25 lat w Polsce odbywa się akcja pn. "Sprzątanie świata", zwykle utożsamiana jest z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej w sprzątaniu najbardziej zanieczyszczonych miejsc. Jak co roku kulminacja akcji przypada na 3 weekend września, w tym roku na 21 - 22 września. Tematem tegorocznej edycji jest "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Zachęcamy Państwa do podejmowania własnych inicjatyw i działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Inincjujcie sprzątania tam, gdzie należy posprzątać, ale także wyszukujcie zanieczyszczone miejsca i zgłaszajcie ich lokalizacje do swoich urzędów gmin. Nie mamy wątpliwości, że "sprawy trzeba brać w swoje ręce", co swietnie pokazały wszelkie działania związane z tzw. trashchalleng'em.

W tym roku ZPKWŁ OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, we współpracy z Zakładem Karnym nr 1 w Łodzi weźmie udział w akcji sprzatania terenów leśnych w okolicach Nowych Skoszew.

Warto wspomnieć, że w tym samym czasie odbywa się zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcja #sprzątaMY, w którą włączyły się Lasy Państwowe. W każdym z 430 nadleśnictw otrzymają Państwo worki, rękawice oraz opiekuna. Zatem zachęcamy do aktywnego zaangażowania w stan czystości naszej najbliższej okolicy w trosce o naszą lokalną przyrodę.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button