XVIII Rajd Tour de Kalonka za nami!

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę 21.09.2019 r. w Parafii Św. Ojca Pio w Kalonce odbył się juz po raz XVIII amatorski rajd pieszy i rowerowy „Tour de Kalonka”. Pogoda na szczęście nie pokrzyżowała planów organizatorom i w wydarzeniu wzięło udział ok. 450 osób.

Uczestnicy kolejny raz mieli okazję wybrać jedną z kilku zaplanowanych przez organizatorów wydarzenia tras (czarna trasa rowerowa ok. 40 km, niebieska trasa rowerowa ok. 22 km, trasa rowerowa dla dzieci „Figlotour” ok. 7 km, trasa piesza ok. 8 km). Po wypełnieniu kart uczestnictwa i odebraniu okolicznościowego znaczka oraz mapy rajdu, pobłogosławione przez ks. Pawła Stołowskiego grupy kolejno wyruszyły w drogę. Pracownicy OT PKWŁ jako przewodnicy poprowadzili 2 grupy trasą pieszą. Nowością podczas rajdu były zaplanowane przystanki na ciepły posiłek. W zależności od wybranej trasy uczestnicy mieli okazję posilić się w restauracjach: „Róża Wiatrów”, „Campoverde” i „Raz na Wozie”. Po powrocie z tras na uczestników czekała już słynna pajda chleba ze smalcem i ogórki. Jak zwykle można było wziąć udział w festynie oraz konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Na szczęśliwców czekały 4 rowery oraz nagrody ufundowane przez sponsorów m.in firmę RTV Euro AGD.

Jak co roku nie zabrakło także konkursu wiedzy o PKWŁ, wśród kart z poprawnymi odpowiedziami rozlosowano kilkadziesiąt albumów o parkach krajobrazowych województwa łódzkiego, przewodniki turystyczne po PKWŁ oraz mapy turystyczne po PKWŁ, cieszące się ogromnym zainteresowaniem.

Dziękujemy a udział i do zobaczenia na rajdzie za rok.

Tekst: M. Starnowski

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button