Relacja ze szkolenia sadowniczego na Wzniesieniach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

5 października 2019 r. w siedzibie OT PKWŁ odbyło się szkolenie sadownicze, motywem przewodnim bieżącego roku było jabłko i jabłonie.

Szkolenie poprowadził pan Ryszard Rawski - pomolog z Państwowej Akademii Nauk - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie, który na co dzień zajmuje się tamatyką sadów, w tym sadów z tradycyjnymi starymi odmianami drzew owocowych. Zainteresowanych było ok. 40 osób, nie brakowało pytań specjalistycznych z praktyk stosowanych w szkółkach, o przeszczepianiu i okulizacji drzew, a także o zabiegach pielęgnacyjnych w starych sadach.

Szkolenie połączone było z pokazem tradycyjnych odmian jabłek oraz z zajęciami praktycznymi z okulizacji oraz próbą oszacowania niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych na starych jabłoniach, które znajdują się na terenie siedziby OT PKWŁ.

Tradycyjnie już, przy kawie i domowej szarlotce, pytaniom i dyskusjom nie było końca, z czego bardzo się cieszymy i zapraszamy na kolejne wydarzenia w Parku.

Serdecznie dziękujemy za udział.

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button