Dożynki Gminne w Plichtowie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Przedstawiciele Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich (PKWŁ) w niedzielę 26 sierpnia 2018 roku mieli okazję gościć na Dożynkach Gminnych w gminie Nowosolna. Dożynki inaczej Święto Plonów, to wyjątkowy dzień dla rolników, poświęcony dziękczynieniu za ukończenie żniw i tegoroczne zbiory. Ten jedyny w roku dzień w gminie Nowosolna świętowali przedstawiciele władz  i wszyscy mieszkańcy gminy, aby nie zapomnieć, że trud rolników przyczynia się do dobrostanu nas wszystkich, dzięki ich wysiłkom możemy cieszyć się z wszechobecnego „chleba”.

Gmina Nowosolna przygotowała dla wszystkich gości mszę dziękczynną, występy i pokazy.

Całą imprezę prowadziła Magdalena Michalak, na scenie wystąpili Trzeci Oddech Kaczuchy, Andrzej Dyszak, Seniorzy z Kalonki, Wiączynianka. Występ specjalny prowadził Stefano Terrazzino tancerz i piosenkarz. Dla dzieci przygotowano zjeżdżalnie i ściankę wspinaczkową.

Przy stoisku PKWŁ można było nabyć foldery turystyczno-informacyjne, mapy parku i przewodniki. Całość imprezy odbyła się w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie.

Wszystkim rolnikom z okazji tego dnia życzymy owocnych zbiorów w tym i następnym roku!

tekst: Sebastian Piskorski

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button