Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez Strefę Rowerową Brzeziny

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Strefa Rowerowa Brzeziny to grupa, której  celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz realizowanie swoich pasji. Inicjatywa działalności stowarzyszenia zrodziła się, aby powiązać ze sobą osoby, które mają wspólne zainteresowania związane z tematyką rowerową.

Zapraszamy do zapoznania się i wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych przez Strefę Rowerową Brzeziny.

W dniu 28.09.2018r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach, o godz. 18.00, rozpocznie się cykl spotkań z podróżnikami pt. "O rowerowych podróżach przy kawie", którzy podzielą się z nami opowieściami ze swoich wypraw rowerowych i nie tylko. W tym roku wielu naszych znajomych podróżowało w ciekawe zakątki kraju i świata. Planujemy kolejne spotkania na cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny. Przyjemnie będzie wrócić, w te ponure dni, do słonecznych wspomnień z lata. Serdecznie zapraszamy naszych przyjaciół, znajomych i ich najbliższych. Jako pierwszy zaprezentuje nam swoją relację z ubiegłorocznej podróży na Gibraltar Filip Kordiasz z Rowerowych Sobót. Ponadto pamiętając o trwających Światowych Dniach Turystyki, w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach, będzie można obejrzeć wystawę poświęconą znanemu podróżnikowi Kazimierzowi Nowakowi :) A ponieważ chcemy, aby spotkania przebiegały w kameralnej atmosferze, przy kawie i herbacie, stąd prośba, żeby każdy przyniósł ze sobą paczuszkę ciastek :) Kolejnych spotkań należy wypatrywać na FB Stowarzyszenia Strefa Rowerowa Brzeziny. Więcej w linku https://www.facebook.com/events/292249158033366/

Sprzątamy cmentarze wojenne i wyznaniowe na 100 lat Niepodległej! Przez cztery kolejne soboty, tj. 29 września oraz 6, 13, 20 października br. będziemy pracować kolejno na cmentarzach w Pustułce, Gałkowie Kolonii, ewangelickim w Brzezinach i Wojennym na Wiączyniu. Od kilku lat regularnie gościmy podczas naszych rajdów na cmentarzach wojennych i wyznaniowych. Gdyby nie praca społeczna opiekunów te miejsca popadłyby w zapomnienie. Naszym marzeniem jest, aby znaleźli się pośród Was ludzie wrażliwi i chętni do poświęcenia kilku godzin jesienią i wiosną na porządkowanie tych cmentarzy. Tym bardziej, że zbliża się Święto Zmarłych, a o te groby nie ma kto z bliskich zadbać oraz Święto 11 Listopada - Odzyskania Niepodległości (w tym roku wyjątkowa rocznica - 100-lecie przecież) i nie wyobrażamy sobie, żeby choć w ten sposób nie uczcić pamięci spoczywających tam ludzi. Rozpoczynamy od Wojennego cmentarza na Pustułce, gdzie trzeba przede wszystkim pozbierać gałęzie i zgrabić liście. Będziemy na miejscu już od około godziny 9.00, ale rowerzystów z odleglejszych zakątków zapraszamy od godz. 10.00. Warto zabrać ze sobą rękawiczki do prac ogrodowych, jeżeli ktoś da radę to narzędzia (przede wszystkim grabie).
Na koniec czekać będzie na wszystkich gorąca herbata z samowara i grill (prowiant na grill już we własnym zakresie). Serdecznie zapraszamy :) więcej w linku https://www.facebook.com/events/2151555568244638/

 

tekst: Strefa Rowerowa Brzeziny

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button