Noworoczne spotkanie z pszczelarzami w Brzezinach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. odbyło się uroczyste Spotkanie Noworoczne Koła Pszczelarzy w Brzezinach. Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu wziął udział przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach zebrała się liczna grupa członków koła pszczelarzy, a także przedstawiciele lokalnych władz, prasy oraz osób i instytucji związanych z pszczelarstwem.

Na spotkaniu nie omawiano problematyki pszczelarskiej. Były noworoczne życzenia i błogosławieństwo udzielone przez proboszcza parafii pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach.

Bardzo ważnym wydarzeniem noworocznego spotkania było uhonorowanie wzorowego pszczelarza i społecznika spod Skierniewic – pana Wojciecha Pruszkowskiego, dyplomem oraz medalem im. ks. dr Jana Dzierżona.

Przy herbacie, kawie i pysznych pączkach wysłuchano kolęd wykonanych przez grupę dzieci pod przewodnictwem pana Janusza Nowańskiego.

Pośród wszystkich obecnych przeprowadzono losowanie, w którym nagrodami były książki, podręczniki i kalendarze o tematyce pszczelarskiej oraz kalendarze ścienne i stołowe ZPKWŁ.

Cieszy nas utrzymywanie kontaktów i pogłębianie współpracy z pszczelarzami, bo przecież wspólnym celem służb ochrony przyrody i braci pszczelarskiej jest zachowanie czystego środowiska i malowniczego krajobrazu wzbogaconego obfitym udziałem kolorowej mozaiki roślin miododajnych.

Tekst: A. Świć

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button