21 luty - Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

    21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, który został ustanowiony podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych (World Federation of Tourist Guide Associations - WFTGA), w Nikozji na Cyprze w 1989 roku.
   Dzień Przewodnika Turystycznego to forma promowania przewodników turystycznych na szczeblu lokalnym w ramach której przewodnicy oprowadzają mieszkańców lub turystów po podległym terenie, czynią to wtedy bezpłatnie.
    Przewodnik turystyczny, zgodnie z Europejskim Komitetem Standaryzacji (European Commitee for Standardisation), to osoba, która oprowadza zwiedzających w wybranym języku oraz objaśnia kulturalne i przyrodnicze dziedzictwo obszaru, na jaki posiada uprawnienia wydane przez odpowiednie władze.
   W obecnym czasie -  pandemii Covid 19, promowanie pracy przewodników jest utrudnione czasami wręcz niemożliwe ale mamy nadzieję, że ten czas niedługo przeminie i przewodnicy wrócą do przewodnickiej aktywności.

   Z okazji Dnia Przewodnika Turystycznego życzymy wszystkim przewodnikom niesłabnącej pasji turystycznej, wielu wspaniałych wędrówek, satysfakcji z pracy, niezwykłych przeżyć i samych pogodnych dni na turystycznych szlakach.

 Opr.Dorota WB.
 Grafika: https://images.app.goo.gl/TDhmqa1HVLp9jmNb8