Czy masz serce do drzew?

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

 

Akcja organizowana dla pasjonatów przyrody przez Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.

Tadeusz Seweryn, twórca tomaszowskiego Muzeum, zapalał w młodzieży z którą współtworzył Oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego w Tomaszowie Mazowieckim pragnienie poznania najbliższego otoczenia, kultury ludowej, przyrody. Zachęcał do samodzielnych badań. Widział w tych działaniach czynnik wychowawczy, pogłębiający uczuciowy stosunek do ziemi ojczystej, czy po prostu jak pisał w „Orlim Locie” :[…] ruch, rozruszanie płuc wdechem świeżego powietrza, wyrwanie się z zaduchu izb mieszkalnych i zakurzonego miasta jest już czynem poważnym - cóż dopiero, gdy łączy się z poznaniem drogą autopsji, którą stawiać musimy zawsze ponad poznanie z książek, czyli poznawanie z rezultatów cudzego poznania (nr 10 z grudnia 1931 roku, „Ideologja Kół Krajoznawczych”).

Korzystając z powyższych wskazówek chcemy zachęcić do poznawania bliskiego otoczenia poprzez przyłączenie się do Akcji organizowanej przez Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy. Na naszych stronach internetowych planujemy utworzenie listy - bazy ciekawych, niezwykłych, potężnych drzew Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic. Może pozwoli to na rozwinięcie ciekawej formy turystyki skierowanej na poszukiwanie WYJATKOWYCH drzew, jednocześnie uwrażliwi na nasze przyrodnicze dziedzictwo. Do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy będą chcieli podzielić się z innymi swoimi odkryciami. Dzieci, dorosłych, a wśród nich nauczycieli wraz z uczniami. Zdjęcia drzew z informacjami o ich lokalizacji: miejscowość, ulica, współrzędne geograficzne, obwód zmierzony na wysokości 1,30 nad powierzchnią gruntu, ciekawostki można przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jeżeli nie będziecie Państwo pewni z jakim gatunkiem macie do czynienia spróbujemy go oznaczyć. Natomiast współrzędne geograficzne można poznać dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej GOOGLE MAPS (do pobrania na telefon komórkowy). Regulamin udostępniania zdjęć znajdziecie Państwo na muzealnej stronie internetowej www.muzeumtomaszow.pl w zakładce EDUKACJA. Nasze hasło to MASZ SERCE DO DRZEW?

W siedzibie Muzeum (Pałac Ostrowskich) lub siedzibie ZPKWŁ Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych można odebrać książeczkę, która pomoże zebrać dane na temat drzew. Książeczkę można również POBRAĆ ze strony internetowej Muzeum (zakładka EDUKACJA) – www.muzeumtomaszow.pl.

Osoby, którym uda się zebrać informacje o przynajmniej 9 drzewach zapraszamy po odbiór nagród (przynosimy swoją książeczkę z wpisanymi drzewami) do Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim lub do ZPKWŁ Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy.

Materiały do pobrania:

pdfFormularz akcji

pdfOświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystywanie wizerunku

docxRegulamin udostępniania zdjęć

pdfNotes do wydrukowania

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button