Kolejne szkolenie sadownicze w PKWŁ za nami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

2 października 2021r. w sadzie na terenie siedziby OT Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich odbyło się drugie szkolenie sadownicze organizowane w ramach projektu "Owoce pamięci".

Na uczestników czekały materiały edukacyjne oraz bogata wystawa owoców różnych gatunków i odmian. Podobnie jak w poprzednich szkoleniach, prelegentem był pan Piotr Szymczak - sadownik, pasjonata starych odmian drzew owocowych. Podczas szkolenia uczestnicy mogli dowiedzieć się jak założyć sad oraz jak pielęgnować już założone - młode jak i stare sady przydomowe. Nie brakowało pytań o sposoby rozmnażania drzew owocowych i ich zachowania na kolejne pokolenia. Całość szkolenia zakończyliśmy wystawą owoców przywiezioną przez pana Piotra, która z pewnością pozostanie w pamięci słuchaczy. Przy kawie, herbacie i tradycyjnie już szarlotce jeszcze długo trwały rozmowy. Jak zwykle Państwa zainteresowania tematyką sadów przerosło nasze oczekiwania, dlatego do zobaczenia na kolejnych szkoleniach w latach następnych.

K.Sosnowska