W DNIU DRZEWA - sadzimy drzewa…

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Zainicjowana w 1872 r. przez Sekretarza Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, Juliusa Sterlinga Mortona idea sadzenia drzew „ku potomności”, trafiła do Europy w 1951 r., a do Polski prawdopodobnie w 2002. Za sprawą ONZ sprawa się rozeszła po całym świecie; mamy zatem Światowy Dzień Drzewa - 10 października.

 W strefie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego drzewa sadzi się na okrągło. I nie potrzeba do tego specjalnych świąt i zachęt ONZ. W Dniu Drzewa, a także w jego okolicy, sadzi się jednakowoż uroczyściej, chętniej i weselej. I tak:

- w czwartek, 7 października, w Skierniewicach, w Szkole Podstawowej „Milenium”, Szkole Podstawowej Nr 4 (z pięknymi wierszykami w tle), a także w Szkole Podstawowej w Miedniewicach (gm. Skierniewice, przy akompaniamencie proekologicznych śpiewów i wtórze gitary) sadzono drzewa owocowe starych odmian (w ramach projektu „Owoce Pamięci”;

- w piątek, 8 października, w Łowiczu, z inicjatywy Fundacji „Klub Rozwoju Kompetencji” (w ramach projektu „Zazieleniamy Łódzkie”) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w wielkim zaaferowaniu sadziły drzewa i krzewy. Pochodziły one ze szkółki w Moszczenicy, prowadzonej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.

A oto nasza fotorelacja:

Opracowanie – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.