Rajd rowerowy z młodzieżą Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Na zakończenie roku szkolnego młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu wraz z opiekunami i pracownikami Przedborskiego Parku Krajobrazowego odbyła rajd rowerowy w dolinie rzeki Pilicy, wzdłuż granic otuliny Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

W drodze powrotnej trasa rajdu prowadziła lasami obrębu Reczków w Nadleśnictwie Przedbórz. W ramach rajdu zorganizowano kilka przystanków edukacyjnych takich jak: Pilica - charakterystyka rzeki, historia użytkowania i osadnictwa, geograficzny łącznik parków krajobrazowych Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, zasady bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą, ochrona pomnikowa drzew, podstawy produkcji leśnej, zmiany pogodowe i ich negatywny wpływ na hodowlę lasu, retencja wody i jej wpływ na funkcjonowanie środowiska. Rajd zakończono w siedzibie Przedborskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zorganizowano młodzieży ognisko z pieczeniem kiełbasek.