Szkolenie sadownicze w Moszczenicy - 2023

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

6 października 2023 r. w siedzibie Oddziału Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy odbyło się szkolenie sadownicze w ramach projektu "Owocowe łódzkie".
Szkolenie poprowadził doświadczony sadownik i pasjonat starych odmian drzew owocowych - Piotr Szymczak. Na uczestników czekały materiały edukacyjne oraz wiele ciekawych eksponatów - również do spróbowania. Prelegent przywiózł ze sobą różne odmiany jabłoni.


Szkolenie składało się z części teoretycznej, jak i praktycznej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak założyć sad, czym się różni sad tradycyjny od sadu przemysłowego oraz jak pielęgnować już istniejący sad. W części praktycznej uczestnicy dowiedzieli się jak przycinać gałęzie, aby drzewa na długo pozostawały silne, zdrowe i dobrze owocowały.
W ramach szkolenia odbyło się również uroczyste zasadzenie 10 jabłoni, specjalnie wyhodowanych dla województwa łódzkiego. Jedno z drzew zasadził Wicemarszałek Województwa, Zbigniew Zięba.

 Tekst i zdjęcia: M. Librowska