Warsztaty bożonarodzeniowe – naturalne ozdoby świąteczne

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W okresie przedświątecznym sklepy prześcigają się w ilości i różnorodności bożonarodzeniowych dekoracji. Sztuczne choinki, łańcuchy, plastikowe bombki, foliowe opakowania na prezenty – to tylko wierzchołek góry lodowej. Nawet jeśli posłużą kilka lat, to prędzej czy później trafią na wysypisko śmieci lub co gorsza do lasu - a przecież plastik rozkłada się kilka tysięcy lat. Dlatego do świata bożonarodzeniowych dekoracji coraz częściej wkraczają ekologiczne trendy.

1 ozdoby naturalne

Dekoracje świąteczne zero waste są modne, pięknie się prezentują, a w dodatku są jedyne i niepowtarzalne. Materiałów jest mnóstwo, a większość z nich mamy w zasięgu ręki. Szyszki, owoce berberysu, gałązki świerku, jodły, sosny, żywotnika europejskiego, to wszystko i o wiele więcej możemy znaleźć chociażby w naszym ogrodzie.

3 ozdoby naturalne

Aby promować takie naturalne dekoracje Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Odział Sieradzkich Parów Krajobrazowych zorganizował w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Sieradzu „Warsztaty bożonarodzeniowe – naturalne ozdoby świąteczne”. Każdy uczeń miał za zadanie własnoręcznie wykonać naturalną, świąteczną choinkę stworzoną tyko z żywego materiału roślinnego i darów natury. Efekty prac naszych młodych artystów przeszły najśmielsze oczekiwania.

2 ozdoby naturalne

Cieszmy się i delektujmy atmosferą zbliżających się świąt, to wyjątkowy czas w roku. A wybierając świąteczne dekoracje, postawmy na naturalność – zrobimy w ten sposób prezent naszej planecie i kolejnym pokoleniom.

Wesołych Świąt!

4 ozdobt naturalne

K. Piasecka