W Strońsku nad Wartą z kijkami chodzić warto

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu 15 czerwca w malowniczych okolicznościach przyrody odbył się rajd „W Strońsku nad Wartą z kijkami chodzić warto” zorganizowany we współpracy z Nordic Walking Polska Garrosa Team Sieradz. Sielskie Strońsko gościnnie przywitało miłośników aktywnego wypoczynku z całego województwa.

nw14Po krótkiej rozgrzewce w parku dworskim, około 100-osobowa grupa wyruszyła w teren po najciekawszych i najcenniejszych przyrodniczo zakątkach doliny Warty. Około 10 – kilometrowa trasa była bardzo urozmaicona. Uczestnicy mogli podziwiać malowniczo wijącą się rzekę Wartę z wysokich brzegów doliny, starorzecze, schrony bojowe z okresu II wojny światowej, a także romański kościół pod wezwaniem św. Urszuli i jedenastu tysięcy dziewic. Na koniec, każdy piechur został uhonorowany pamiątkowym medalem. Na mecie czekał też słodki poczęstunek oraz ognisko i kiełbaski. Ponadto wręczone zostały nagrody za najlepszą technikę marszu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zorganizowane przez pracowników Oddziału Sieradzkich Parków Krajobrazowych, na którym promowaliśmy nasze parki, a także projekt „Owocowe łódzkie”. Nordic Walking Polska Garrosa Team Sieradz dziękujemy za współorganizację, a wszystkim uczestnikom rajdu za tak liczne przybycie. Zapraszamy ponownie.

E. Fraszczyńska