„Patrzymy na możliwości, a nie na ograniczenia”, czyli piknik „Bliżej Natury” integracyjny dla rodzin z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci ŁUPKOWA

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

18 czerwca 2024 r., pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich zostali zaproszeni do udziału i do zorganizowania przyrodniczego stoiska edukacyjnego na rodzinnym pikniku "Bliżej Natury," zorganizowanym przez Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Miejscem wyjątkowej inicjatywy był Las Łagiewnicki oraz Centrum konferencyjne UŁ przy ul. Rogowskiej.

Na pikniku panowała przyjazna, przyjemna i rodzinna atmosfera. Nie brakowało atrakcji, dzięki którym każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Przygotowane stoiska oraz scena, stały się miejscem spotkań, rozmów i pamiątkowych fotografii, między innymi z gwiazdami ekranu, Dorotą Gardias i Krzysztofem Skórzyńskim, sokolnikiem obsługującym port lotniczy im. Wł. Reymonta w Łodzi, który przywiózł ze sobą i prezentował mistrza podniebnych lotów, a więc sokoła Harrisa. Na scenie wystąpiły również wokalistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, a do wspólnej gry sportowej zapraszała sekcja rugby kobiet KS „Budowlani”.

Na zielonym „parkowym” stoisku nie brakowało informacji o ochronie przyrody, w tym o parkach krajobrazowych w naszym województwie, ciekawostek, konkursów i nagród, m.in. sadzonek krzewów owocowych w ramach projektu „Owocowe łódzkie.” Dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze „zagadkowe drzewo” z budkami oraz „skrzydlata” gra o znajomości gatunków ptaków.