Międzynarodowy Dzień Owoców – 01.07.2024

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

 Obchodzony 1 lipca Międzynarodowy Dzień Owoców to święto zapoczątkowane przez niemieckich studentów. Pierwsze obchody odbyły się w 2007. Od tamtego czasu święto zyskało większy rozgłos i teraz jest obchodzone na całym świecie.

   dzień owocow

Tego dnia celebrujemy owoce, które urozmaicają nasze życie zarówno swoim wyglądem, jak i przede wszystkim smakiem. Kolorowe, w rozmaitych kształtach i smakach, z pięknym aromatem, słodkie i kwaśne, z twardą skórką i miękkim miąższem: wszystkie owoce to eksplozja smaków i cenne witaminy. Zdaniem specjalistów, powinniśmy spożywać 5 porcji warzyw i owoców dziennie (porcja jest liczona jako 80 g). Zawierają mnóstwo witamin i minerałów, dzięki czemu wspomagają odporność organizmu. Stosowanie zasady 5 porcji warzyw i owoców dziennie zmniejsza ryzyko poważnych problemów zdrowotnych takich jak choroby serce czy nawet niektóre z rodzajów raka.

dzień owoców

   Dzisiejsze święto to idealna okazja, aby uczcić owoce w kreatywny sposób. Oto kilka pomysłów:

  • Udaj się na piknik do parku, lasu lub nad rzekę – oczywiście z koszem pełnym świeżych owoców,
  • Przygotuj interesujący posiłek na bazie owoców,
  • Zaangażuj w obchody Międzynarodowego Dnia Owoców dzieci. Oczywiście najlepiej zachęcić je do spożywania zdrowych owoców, ale możesz także zaproponować im owocowe kolorowanki.
  • Wybierz się do lokalnego sklepu spożywczego lub na targ i odkryj egzotyczne owoce, których jeszcze nie próbowałeś.
  • My zaś namawiamy do kosztowania naszych starych, tradcyjnych, sprawdzonych odmian jabłek, grusz, wiśni, są zapomniane  a smakują pysznie – słodyczą i słońcem.

Opr, zdj. DWB.