Rajd konny w Przedborskim Parku Krajobrazowym 2017

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W niedzielę 12 listopada kawalkada 6 jeźdźców ruszyła trasą Łódzkiego Szlaku Konnego przebiegającego przez tereny Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Mimo nie najlepszej aury w statnie weekendy, która powodowała konieczność przekładania kolejnych terminów rajdu konnego po PPK wreszcie dość słoneczna pogada pozwoliła uczestnikom podziwiać przepiękne jesienne krajobrazy Gór Przedborskich: Fajnej Ryby i Góry Kozłowej oraz leśnych ostępów na 36 kilometrowej trasie rajdu.

P1000836

Wędrówkę zaczęliśmy i zakończyliśmy w miejscowości Przyłanki z popasem dla koni i jeźdźców na terenie Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „ Dojo- Stara Wieś”, gdzie na konie czekało siano, a najeźdźców ognisko i ciepły posiłek. Podziękowania za udział w rajdzie należą się członkom grupy rekonstrukcyjnej 11 Pułku Ułanów Legionowych - Szwadronu z Radomska. Malowniczy pofałdowany krajobraz wraz z liczną siecią dróg gruntowych Przedborskiego PK stwarza wybitne warunki do uprawiania tego typu turystyki, do czego gorąco zachęcamy i zapraszamy na kolejny rajd w roku przyszłym.