Dożynki Wojewódzkie 2018 w Sławnie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

IMG 0997

Dożynki Wojewódzkie 2018 w Sławnie.

Tegoroczne wojewódzkie Święto Plonów miało miejsce w Sławnie, w powiecie opoczyńskim. Malownicze święto ludowe zgromadziło rolników z wielu zakątków łódzkiego, pragnących m.in. za pomocą darów ziemi umieszczonych w okazałych wieńcach, podziękować za udane plony. Różnobarwny korowód przemaszerował z lokalnego kościoła na plac dożynkowy mijając po drodze liczne stoiska. Były stroje opoczyńskie, chleby dożynkowe, zaprzęgi konne i wielu gości pragnących wraz z rolnikami cieszyć się z tegorocznych zbiorów.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przygotował stoisko, na którym oferował zainteresowanym wydawnictwa oraz sadzonki drzew i krzewów w ramach akcji pn. „100 tysięcy drzew na 100 lecie województwa łódzkiego”. Największym powodzeniem cieszyły się klony, dęby, ligustry oraz kasztanowce. Łącznie rozdano 500 sadzonek.

Po zakończeniu oficjalnej części obchodów zebranym gościom przygrywały lokalne zespoły ludowe oraz zaproszone gwiazdy muzyki rozrywkowej. Na pięknie przystrojonych stoiskach poszczególnych gmin, koła gospodyń wiejskich częstowały gości smakołykami przygotowanymi specjalnie na ten dzień.

Katarzyna Krakowska