Pierwszy dzień jesieni 2020 – 23 września

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Wszystko w przyrodzie mówi, że jesień już trwa, zieleń utraciła swą soczystość, noce i poranki są rześkie, dni krótsze a w lasach pojawiły się grzyby…ale tak naprawdę pierwszy dzień jesieni kalendarzowej przypisujemy do daty 23 września

Równonoc jesienna przypada na wtorek, 22 września, a dokładnie na noc z 21 na 22 września 2020, oznacza to, że w 2020 roku astronomiczna jesień rozpocznie się dzień wcześniej niż kalendarzowa. Jesień to piękny czas, naznaczony złocistym słońcem i ferią barw opadających z drzew liści, pysznymi owocami, grzybami i porannymi fotogenicznymi mgłami, oczywiście ta pora roku ma też minusy, tzw. jesienne pluchy, przeziębienia i katary. Zalecamy duuużo ruchu na świeżym powietrzu, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe po terenach Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i oczywiście jedzmy jak najwięcej naszych zdrowych rodzimych owoców, to czyste witaminy i o katarze i przeziębieniu nie będzie mowy.

Aut. Dorota Warzyńska-Badura

Zdj. DWB.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button