Relacja z udziału ZPKWŁ w XI Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

10 maja 2024 r. w Radomsku odbył się festyn zorganizowany z okazji XI Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które były elementem obchodów 20 - lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Swoje stoisko zorganizowali pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego reprezentujący Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

W namiocie ZPKWŁ przygotowano dla odwiedzających gości gry i zabawy, które zachęcały do rozmowy na temat przyrody oraz jej ochrony w województwie łódzkim. Nagrodą za udział we wszystkich aktywnościach stoiska były drzewa i krzewy dystrybuowane w ramach kontynuacji projektu Województwo Łódzkie Ogrodem Polski. Największą popularnością cieszyły się: koło fortuny, gry edukacyjne dotyczące ptaków, puzzle i hotel dla pszczół samotnic. Rozdaliśmy 300 sadzonek z zakrytym systemem korzeniowym, które można posadzić w każdym okresie sezonu wegetacyjnego. Udzieliliśmy kilka krótkich wywiadów dla lokalnych stacji radiowych.

Dziękujemy Wszystkim za udział w przygotowanych przez nas aktywnościach.

Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne wydarzenia z udziałem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.