Dzień Grzyba w BPK

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wydarzenie „Grzyby – ukryte piękno mikroorganizmów”, które odbędzie się 6 października 2019 roku w Puszczy Mariańskiej, w dużej sali Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Sobieskiego 1, 96-330 Puszcza Mariańska).

Na wydarzenie składać się będą: prelekcja „Zacznijmy od grzybów” oraz spacer edukacyjny po Puszczy Bolimowskiej. Eksperci opowiadać będą o okresie panowania grzybów na Ziemi, ich późniejszym rozwoju, o tym jak regulują procesy zachodzące w ekosystemach i dlaczego należy je chronić na równi z roślinami i zwierzętami. Warsztatom towarzyszyć będzie również wystawa prawdziwych okazów grzybów, w czasie której poznamy ich olbrzymią różnorodność.

Program:

12:00-16:00 – wystawa świeżych grzybów

13:00-16:00 – prelekcja „Zacznijmy od grzybów” połączona z wyprawą do lasu
(godziny mogą ulec zmianie w zależności od pogody)

Wszystkie punkty programu prowadzone będą przez specjalistów – mykologów: dr hab. Małgorzatę Ruszkiewicz-Michalską z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego oraz Sebastiana Piskorskiego, pracownika Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Katedra Algologii i Mykologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŁ, Sekcja Mykologiczno-Algologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów UŁ, Fundacja „Biodiversitatis”, Polskie Towarzystwo Mykologiczne, Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk oraz Urząd Gminy Puszcza Mariańska.

Wydarzenie jest bezpłatne i adresowane do wszystkich miłośników grzybów.
Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków pogodowych.

Zapisy telefonicznie lub mailowo:  
Kinga Nowak,
tel. 46 833 37 77, kom. 512 650 032,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat grzyby

Oprac. K. Nowak

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button