Projekt zrealizowany z wolontariuszami Fundacji Banku Pekao S.A.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W ramach konkursu grantowego „Jesteśmy Blisko”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Pekao S.A. im. Mariana Kantona, zrealizowaliśmy wspólnie z wolontariuszami Banku Pekao S.A. projekt pt. „Skrzydlaci przyjaciele – czyli ptasia edukacja dla najmłodszych”.

Projekt zakładał doposażenie Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w pomoce edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz organizację zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem zakupionych przez Fundację materiałów.

Tematem przewodnim zajęć zostały ptaki polskie – nauka ich rozpoznawania, opowiadanie o tym gdzie mieszkają, co jedzą, jak się odzywają i co możemy zrobić, by je chronić.

Zakupione pomoce dydaktyczne pomogą w przeprowadzaniu atrakcyjnych zajęć przyrodniczych.
Do Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego przekazano:

  • 4 sztuki tematycznych tablic edukacyjnych (Ptasia stołówka, Zegar ptasiego śpiewu, Kto mieszka w dziupli, Ptasie gniazda),
  • 11 sztuk budek lęgowych dla ptaków (budka typu A1, A, B, D, E, półotwarta P, dla pustułki, dla pójdźki, dla płomykówki, dla pełzacza, dla jerzyka),
  • 20 modeli ptaków malowanych na sklejce w wymiarach rzeczywistych (wybrano gatunki gniazdujące w budkach lęgowych),
  • gry i zabawy dla dzieci,
  • książki o ptakach,
  • gadżety promocyjne Banku Pekao S.A.

Z uwagi na panujący stan epidemiczny niestety  w tym roku nie jest możliwe przeprowadzenie stacjonarnych zajęć edukacyjnych w szkołach. Z tego względu zajęcia odłożyliśmy w czasie, a część nowych pomocy dydaktycznych wykorzystamy w inny sposób, o czym niebawem poinformujemy.

 

20201215 173417  drzewo 

 

20201215 170204

20201215 175353

 

 20201215 175206 

 

 

Oprac. K. Nowak

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button