Piknik Rodzinny w Miedniewicach

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Piknik Rodzinny z Funduszami Europejskimi – Porozmawiajmy w Łódzkiem

W piątek, 13 sierpnia 2021 r. odbył się kolejny (trzeci w strefie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego) Piknik Rodzinny – tym razem w Miedniewicach, w powiecie Skierniewickim.

Po części oficjalnej, która dokonała się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej we Miedniewicach, wszyscy gromadnie udali się na boisko przy tamtejszej szkole podstawowej, ażeby zaznać uczty duchowej (liczne występy zespołów folklorystycznych, piosenkarzy, dziecięcych grup tanecznych, a nawet kwartetu smyczkowego !) oraz uczty kulinarnej (przygotowane przez koła gospodyń wiejskich rozliczne smakowite degustacje drażniące wzrok oraz kubki smakowe).

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego reprezentowany był przez Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Na stoisku zaprezentowano najnowsze wydawnictwa parkowe oraz przeprowadzono konkursiki przyrodnicze dla najmłodszych. Nagrodami były sadzonki drzew i krzewów pochodzące z parkowej szkółki w Moszczenicy (Oddział Nadpilicznych Parków Krajobrazowych), przygotowane w ramach kampanii „Zazieleniamy Łódzkie”. Oby rosły jak najwspanialej !

Oprac. S. Pytliński - OT BPK.