Skamieniały Las - Rock Oratorium

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W niedzielę, 14 października 2018r. w stylowych wnętrzach zabytkowej Parowozowni w Skierniewicach, zarządzanej przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei odbył się spektakl w reżyserii Remigiusza Cabana pod złożonym tytułem:

„Rock Oratorium

Skamieniały Las

Operacja Łódzka 1914r.

Niepodległość”

Spektakl obrazujący okrucieństwo wojny, trudny, ambitny, poruszający, barwny w swej szarości rozgrywał się na tle urywków dokumentalnych filmów z epoki, wzbogaconych ruchem scenicznym w wykonaniu wolontariuszy – rekonstruktorów.

Po spektaklu Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego przedstawił barwną prezentację Szlaku Nekropolii Wielkiej Wojny, wytyczonego przed czterema laty na terenie Puszczy Bolimowskiej, gdzie w latach 1914-1915 doszło do krwawej wojny pozycyjnej.

Na zakończenie wywiązała się dyskusja, moderowana przez jednego z wolontariuszy, współpracującego z OT BPK, na temat renowacji cmentarzy, ogromu zaniedbań, udziału Polaków w I wojnie światowej, planów utworzenia Parku Kulturowego i udziału Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w trudnym dziele przeciwdziałania zapomnieniu.

Oprac. S.P.