Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Miło nam poinformować, iż na terenie gminy Nieborów, przy zjeździe z drogi krajowej nr 70, zrealizowano właśnie projekt „Urządzenie terenu zieleni wraz z małą architekturą na stacji odpoczynku przy ścieżce rowerowej Nieborów - Arkadia”.

Przypominamy zgłoszonym szkołom z terenu powiatu skierniewickiego o trwającym konkursie "Walory przyrodnicze powiatu skierniewickiego". Prace konkursowe przyjmowane będą do dnia 14 czerwca 2021 roku do godziny 16:00 w biurze ZPKWŁ - Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego (ul. Batorego 41, 96-100 Skierniewice, I piętro).

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Lewej, po ogłoszonym konkursie pt. "Budka lęgowa dla szpaka - aby wspomóc skrzydlatego zwierzaka", wzięli dosłownie sprawy w swoje ręce i bez problemu wykonali ciekawe i funkcjonalne budki dla ptaków. Ponieważ wykazali się dużą pomysłowością i dokładnością, wszystkie prace zostały nagrodzone.

Tegoroczna zima zaskoczyła wszystkich licznymi opadami śniegu. Pokrywa śnieżna przykryła wszelkie śmieci na długie miesiące. Gdy temperatura zaczęła rosnąć, śniegi stopniały, wyłonił się szokujący obraz - wszechobecne śmieci na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po tej zimie ujawniono szczególnie dużo śmieci, w porównaniu do lat ubiegłych.W czasach pandemii koronawirusa oraz lockdownu społeczeństwo coraz częściej zaczęło wychodzić z domu do lasu na spacer lub uprawiać sport. Zapewne na skutek liczniejszej ilości ludzi w lesie, aż roi się od pozostawionych nieczystości szpecących krajobraz, np. butelek plastikowych i szklanych, papierków, opon, worków ze śmieciami.

21 kwietnia 2021 roku, w Szkole Podstawowej im. prof. Sz. A. Pieniążka w Miedniewicach, rozstrzygnięto gminny konkurs ekologiczny "Ratujmy Naszą Planetę"

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0-VIII z terenu Gminy Skierniewice. Wzięło w nim udział łącznie 39 uczniów z 6 szkół.

Szkoła Podstawowa w Mokrej Lewej, po konsultacjach z Oddziałem Terenowym Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, postanowiła wspomóc okoliczną ornitofaunę. Uczniowie wraz z rodzicami będą wykonywać samodzielnie budki lęgowe typu B, które następnie zawisną na budynku Szkoły. Aby zachęcić dzieci do włączenia się w akcję, zorganizowano specjalny, tematyczny konkurs, pt. "Budka lęgowa dla szpaka - aby wspomóc skrzydlatego zwierzaka",  który objęty został przez nas patronatem.
Dzięki działaniom szkoły, dzieci wraz z rodzicami będą rozwijać zdolności manualne, poczucie odpowiedzialności za otaczającą ich przyrodę, ale też pogłębią swoją wiedzę na temat ptaków.

Szkoła Podstawowa im. prof. Szczepana A. Pieniążka w Miedniewicach, Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Gmina Skierniewice, Nadleśnictwo Skierniewice oraz Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Skierniewicach zachęcają do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym "Ratujmy Naszą Planetę". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-VIII z terenu Gminy Skierniewice.

Wszystko zaczęło się od tego, że zastanawiałem się, skąd wzięło się powiedzenie „rogacz”. Mnie jeleń kojarzył się z pięknym szlachetnym zwierzęciem. Nawet jego nazwa gatunkowa to jeleń szlachetny. Jeleń zakłada haremy, ma wiele samic, skąd więc określenie „rogacz”? W poszukiwaniu odpowiedzi wybrałem się na wycieczkę po Internecie. Znalazłem odpowiedź, a także sporo ciekawych informacji, którymi chcę się podzielić.

Konkurs na najciekawszego bałwana trwał od 13 stycznia do 20 stycznia 2021 r. Aby go ulepić trzeba było się spieszyć, bo ostatnimi czasy zima ze śniegiem nie jest wcale taka częsta. Niektórym śmiałkom udało się podołać zadaniu!

Halo Dzieciaki!

Widzicie, co się dzieje za oknem? Dosyć spania i leniuchowania! Trzeba wyjść na świeże powietrze i …ulepić bałwana – póki jest z czego!

Noworocznie ogłaszamy minikonkurs na ulepienie najciekawszego bałwana. Zachęcamy do wyjścia na spacer (do lasu albo chociaż na swoje podwórko) i sprawdzenia swoich umiejętności w toczeniu kuli oraz zdolności manualnych i inwencji twórczej. Za najlepsze prace przyznane będą upominki o tematyce przyrodniczej :-)

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button