Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Apel Powiatowego Lekarza Weterynarii w Żyrardowie w związku z pojawianiem się przypadków wścieklizny na terenie województwa mazowieckiego.

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2021 r. (piątek) oraz 07 stycznia 2022 r. (piątek)
Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,

życzymy Państwu mnóstwo zadowolenia.

Wiele satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru,

Przyniesie wytchnienie i radość.

Niech Nowy Rok obfituje w szczęście,

pomyślność, zdrowie i uśmiech.

*****

- pracownicy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

W budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach, na I piętrze, przy dużej sali można podziwiać wystawy plastyczne i fotograficzne – pokłosie konkursów: „Osobliwości przyrodnicze powiatu skierniewickiego”, „Znaczek pocztowy XXXV-lecie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego”, „Wiosna w powiecie skierniewickim”, „Mój ulubiony mieszkaniec lasu” i „Przyroda w obiektywie”.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego przy ul. Batorego 41
(I piętro) w Skierniewicach jest punktem do głosownia w ramach

V edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2022 rok

Znowu sprzątamy… bo znowu śmiecimy ! Sprzątamy w wymiarze raczej jednostkowym, śmiecimy – w narodowym ! Tak już mamy… Jak mówi piosenka: „I jeszcze i ciągle, i znowu, i wciąż…”. Im piękniejsze „okoliczności przyrody” tym śmieci więcej ! Im ładniejsze zakole Rawki, tym śmieci tłuściejsze, butelki po alkoholach rozmaitsze, pieluchy – pełniejsze.

Gminny Ośrodek Kultury w Bolimowie, Wójt Gminy Bolimów oraz Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bolimów do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie pt. "Zielnik łąk letnich".

22 czerwca 2021 roku na parkingu leśnym na Prochowym Młynku w Bartnikach odbyło się podsymowanie projektu ekologicznego "Drzewa...Las...Wokół nas" organizowanego przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Skierniewicach. Partnerami projektu byli: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego oraz Starostwo Powiatowe w Skierniewicach.

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. – wobec zesłabienia kovidowej  pandemii a ugruntowania się pięknej pogody, z lekkimi chmurkami na niebie, odbył się II rajd zorganizowany przez Stowarzyszenie „Z Trzech Stron” pod hasłem „Rowerowy Zawrót Głowy” ! Trasa wiodła spod kościoła pw. Świętego Antoniego w Bartnikach do Grobu Praktykanta, i dalej do cmentarza z I wojny światowej nad Rokitą, potem – przez łąki nad Rawką do mostu Kopersteina, i dalej do krzyża z lufy armatniej w Budach Grabskich, jeziorka na Prochowym Młynku i parkingu nieopodal. Po drodze uczestnicy mieli okazję poznać frapującą legendę o nieszczęśliwej miłości (o niej szerzej poniżej) a także wygłoszone przez pracownika Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego prelekcyjki, a to: o I wojnie światowej, użyciu gazów i cmentarzach, o Rawce i istocie rezerwatu, o rodzinie Kopersteinów – młynarzy-społeczników i dobrodziejów, o Korabiewce, węglu drzewnym i mieleniu prochu w prochowym młynku. Prelekcyjki były podbudową do licznych konkursów na wybrane tematy, rozgrywanych po drodze. Rajd zakończył się piknikiem z ogniskiem na leśnym parkingu.

W dniu 15 czerwca 2021 roku w siedzibie Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego w Skierniewicach odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Walory przyrodnicze powiatu skierniewickiego”. Do oceny prac konkursowych została powołana Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca Komisji - Iwona Leśniewicz, Prezes Zarządu Okręgu LOP w Skierniewicach

Członek Komisji - Lucja Supera, Sekretarz Zarządu Okręgu LOP w Skierniewice

Członek Komisji - Kamil Czech, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Skierniewice

Członek Komisji - Jagoda Kowalska, ZPKWŁ Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego